JUSP JASENOVAC UHVAĆEN U LAŽI POVJERENICI ZA INFORMIRANJE

Dana 3. travnja 2017. Hrvatska družba povjesničara “Dr. Rudolf Horvat” uputila je Javnoj ustanovi spomen područje Jasenovac zahtjev za pristup informacijama sukladno odredbama Zakona o pravu na pristup informacijama. Istog dana isti zahtjev upućen je i Ministarstvu kulture koje je odgovorilo u zakonskom roku. No, iz JUSP Jasenovac nije se oglasio nitko zbog čega im je 27. travnja emailom postavljeno pitanje planiraju li oni uopće odgovoriti na naš zahtjev. U tom trenutku već je bio prekoračen zakonski rok od 15 dana unutar kojeg je JUSP Jasenovac morao odgovoriti na naš zahtjev i poslati tražene informacije. S obzirom da odgovora nije bilo, dana 2. svibnja 2017. (dakle 30 dana nakon slanja našeg zahtjeva) prijavili smo JUSP Jasenovac povjerenici za informiranje Anamariji Musi i vijest o tome objavili na našoj web stranici. Sat vremena nakon te objave, zaposlenica JUSP Jasenovac proslijedila nam je tražene podatke čime je dvostruko prekoračen zakonski rok unutar kojeg je ta ustanova bila dužna odgovoriti na naš zahtjev. Unatoč, tzv. “šutnji uprave” i prekoračenom zakonskom roku, povjerenica za informiranje je odbacila našu žalbu, a u rješenju je navedeno da se u obavijesti JUSP Jasenovac ističe da naš zahtjev od 3. travnja 2017. nikada nije primljen (pdf). Pa pogledajmo onda dokaze.

Inbox emaila naše udruge u kojemu je jasno vidljivo da su 3.4.2017. upućeni zahtjevi JUSP Jasenovac i Ministarstvu kulture, a 27.4.2017. poslan je još jedan email JUSP Jasenovac
Inbox emaila naše udruge u kojemu je jasno vidljivo da su 3.4.2017. upućeni zahtjevi JUSP Jasenovac i Ministarstvu kulture, a 27.4.2017. poslan je još jedan email JUSP Jasenovac

 

Email upućen JUSP Jasenovac 3.4.2017.
Email upućen JUSP Jasenovac 3.4.2017.

 

Email upućen JUSP Jasenovac 27.4.2017. uz priloženi email od 3.4.2017.
Email upućen JUSP Jasenovac 27.4.2017. uz priloženi email od 3.4.2017.

 

Rješenje povjerenice za informiranje
Rješenje povjerenice za informiranje

 

Dio rješenja u kojemu se navodi da JUSP Jasenovac negira da je email od 3.4.2017. zaprimljen
Dio rješenja u kojemu se navodi da JUSP Jasenovac negira da je email od 3.4.2017. zaprimljen

Please follow and like us:
RSS
EMAIL
Youtube
Youtube
Twitter
Visit Us
Follow Me